Kiekvienas vaikas yra skirtingas ir kartais net sunkiai nuspėjamas. Tai nieko blogo! Tik retkarčiais tėvams prireikia daugiau pastangų suprasti savo vaiką ir tai yra visiškai natūralu, ypač tėveliams, auginantiems savo pirmąją atžalą. Daugeliui sunku pasiryžti vesti savo vaiką pas vaikų psichologą, tačiau išsprendus tam tikras problemas jauname amžiuje, yra daug didesnė garantija, jog vaikas užaugs laimingesnis bei gyvens pilnavertišką gyvenimą. Ar ne to ir linkime savo vaikams?
Kada geriausias laikas kreiptis pagalbos į vaikų psichologą?
- Esant bendravimo ar elgesio problemoms – vaikas yra labai uždaras ir vienišas, vengia bendrauti su kitais vaikais. Taip pat, psichologas gali padėti esant patyčioms, nepasitikėjimui savimi ar vis vaikui konfliktiškai elgiantis net ir paprasčiausiose situacijose.
- Susiduriant su adaptacijos sunkumais – vaikui sunku prisitaikyti prie naujos aplinkos, vengiama bendrauti ir susipažinti su bendraamžiais. Emocinės problemos (vaikas patiria įvairias baimes, nerimą, nesuvaldo impulsų, yra labai jautrus, verksmingas, nuolat atrodo liūdnas ar abejingas, sunkiai išsiskiria su tėvais).
- Medicininio pagrindo neturintys negalavimai – nepaaiškinami galvos ar pilvo skausmai, pradingęs apetitas arba pernelyg padidėjęs apetitas, atsiradęs mikčiojimas arba nerviniai tikai.
- Gyvenimą “supurtantys” įvykiai – tai gali būti tiek nelaimingi (artimo žmogaus mirtis, skyrybos, ligos), tiek laimingi įvykiai (naujo šeimos nario atsiradimas). Svarbu prisiminti, jog suaugusiajam lengvai pakeliami dalykai, vaikui atrodo daug sudėtingesni ir komplikuotesni, ir net laimingi įvykiai gali sukelti stresą bei įtampą.
Svarbiausia, nebijoti kreiptis į psichologą ir išgirsti jo profesionalią nuomonę. Kad vaikai jaustųsi jaukiau ir greičiau atsivertų, mūsų psichologai gali atvykti ir į namus. Būnant saugioje ir pažįstamoje aplinkoje, vaikui daug lengviau atskleisti kas jį neramina ir taip greičiau galima rasti problemos sprendimą. Atvykę į Jūsų namus, vaikų psichologai gali atlikti:
- Psichodiagnostinės raidos, intelekto vertinimą, naudodamiesi standartizuotomis metodikomis
- Šeimos psichologinis konsultavimą, vaikų elgesio ir auklėjimo klausimais.