• +37067610644
  • info@logopedaspsichologas.lt
  • +37067610644
  • info@logopedaspsichologas.lt
Logopedas

Kiekvienas vaikas auga, mokosi valgyti, bendrauti skirtingai. Kodėl kai kurių vaikučių kalbos raida lėtesnė, nustatyti sunku, nes tai priklauso nuo įvairių priežasčių: nuo kalbinės aplinkos, įvairiausių raidos sutrikimų, o kartais tai būna paveldima.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip vaikas kalba ir bendrauja: ar geba sklandžiai ištarti žodžius, rišliai kalbėti, pasakoti sakiniais, ar pagal amžių pakankamai gausus jo žodynas, kokius garsus taria taisyklingai, o kokių garsų neištaria. Apie penktuosius metus baigiasi fiziologinis šveplavimas, taigi visus garsus turėtų ištarti taisyklingai. Be abejo nedideli nukrypimai galimi, bet, kilus net mažiausiai dvejonei, visuomet yra geriau kreiptis į specialistą, kuris padės įvertinti kalbą, nustatyti galimus sutrikimus. Ankstyvame amžiuje labai svarbu, kaip formuojasi valgymo įgūdžiai: čiulpimo, valgymo šaukšteliu, kramtymo, gėrimo iš puodelio. Valgymo metu atliekami liežuvio, lūpų, žandikaulio judesiai – pagrindas artikuliaciniam aparatui lavinti. Dažniausiai manoma, jog vaikui augant problemos pačios dings, bet taip mąstydami klystate. Gebėjimas sklandžiai reikšti mintis yra vienas svarbiausių žmogaus gebėjimų, tad pasirūpindami tuo dar vaikystėje palengvinsite savo vaiko ateitį.

Mūsų logopedai yra pasirengę nuolatos padėti ir atlikti išsamią apžiūrą ir konsultaciją, net ir Jūsų namuose, kuri tikrai padės Jūsų vaikui sklandžiau ir taisyklingiau kalbėti. Mes siūlome:

Susisiekite su mumis
Mūsų specialistai su malonumu laukia Jūsų žinutės!